Globi

Biden bisedë telefonike me Netanyahun, ja çfarë diskutuan

Shkruar nga Liberale
Biden bisedë telefonike me Netanyahun, ja çfarë diskutuan

Presidenti amerikan Joe Biden ka folur sot me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, sipas një zyrtari të Shtëpisë së Bardhë.

Sipas zëdhënësit të sigurisë kombëtare, John Kirby, të dy udhëheqësit diskutuan mundësinë e një pauze në sulmet në Gaza gjatë telefonatës së tyre.

Ai zbuloi se Biden dhe Netanyahu diskutuan gjithashtu situatën në Bregun Perëndimor përgjatë konfliktit të armatosur me Hamasin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH