Aktualitet

Berisha zbulon çfarë fshihet pas shpërthimit në Lezhë

               Publikuar në : 14:51 - 25/08/19 LP

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili zbardh shkakun e shpërthimit të një bombule gazi në një karburant në Lezhë.

Sipas tij, ndërprerja e energjisë ka shërbyer si motiv për shpërthimin e bombolës së gazit me të cilën mbusheshin makina.

Sipas policisë, në ngjarjen e mbrëmshme, kanë mbetur të plagour 7 persona, 5 persona që ndodheshin në automjetin që po furnizohej me gaz, me stë cilëve edhe dy vajza 5 e 2 vjeç, si dhe 2 punëtorë të karburantit.

Postimi i plotë i Berishës

Plagosen 6 qytetare nga te cilet dy rende.

Nderpreja e energjise shkaku i shperthimit tek pika e karburantit ne Lezhe

Miq, nje shperthim i nje pike te karburantit ne Lezhe ka plagosur mbreme 6 qytetare, nder te cilet dy ne gjendje te rende. Duke ju uruar nga zemra sherim te shpejte dhe te plote te plagosurve, denoncoj gjithashtu gjendjen jashte kontrolli qe ekziston ne segment te narkoshtetit te Edvin Mafise.

Ne nje mesazh qytetari dixhital denoncon se shkak te aksidentit gjendjen mjerane te rrjetit elektrik ne ate zone dhe nderprerjen e energjise nga OSHE aty.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Shpërthimi tek Ekooil pranë kryqëzimit të Shenkollit ka ndodhur në momentin kur ka patur masë e energjisë elektrike e cila ka munguar. Ajo është një ndër zonat më të amortizuara dhe të persekutuara përsa i përket stabilitetit te energjisë elektrike . Sapo të ketë pak erë ose shi vendasit përgatiten me qirinj edhe sot që energjia elektrike paguhet rregullisht . 6 vjet asgjë Punëtori i karburantit ka shkuar të aktivoje gjeneratorin pasi janë fikur dritat dhe është krijuar shkëndija e cila ka qënë motivi i shperthimit!/Gazeta Liberale

(Visited 300 times, 1 visits today)

Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *