Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Berisha, të pasinqertët dhe ajo që ishte e dukshme

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Berisha, të pasinqertët  dhe ajo që

Përcaktimi “non grata” i zotit Berisha si një proces i gjatë shqyrtimi larg teorive të konspiracionit. Kjo ishte përgjigja e ambasadores Yuri Kim, duke rrëzuar pretendimet e ish-kryeministrit për dëmtim reputacioni.

Ajo tha se Uashingtoni nuk merret me çështjet e brendshme në Shqipëri.

Korrupsioni sipas saj ishte i dukshëm, ndërsa habia që shkaktoi lajmi e pasinqertë. Kërkesa e zotit Basha për prova shtesë, ka qenë vetëm publike zbuloi diplomatja.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH