Aktualitet

Berati u bë zonë e gjelbër/ Ekonomistja e Ujësjellësit del pozitive

Shkruar nga Liberale
Berati u bë zonë e gjelbër/ Ekonomistja e Ujësjellësit

Berati është rifutur sërihs në hartën e Covid, pasi u shpall zonë e gjelbër. Sot është shënuar një rat i ri pozitiv me koronavirus në këtë qytet.

Lajmin për rastin e ri e ka dhënë Ministria e Shëndetësisë, teksa ka dhënë të rejat e 24 orëve te fundit për situatën e koronavirusit në vend.

“News 24” raporton se rasti i ri është një punonjëse e Ujësjellësit të Beratit, konkretisht ekonomistja e institucionit.

Mesohet se ajo prej tre ditësh kishte temperaturë 37 e gjysmë, ndërsa pasi i ishte nënshtruar testit, sot i ka mbërritur përgjigja, e cila rezultoi pozitive.

Pas izolimit të saj në banesë, gjurmimi dhe testimi është shtrirë edhe tek punonjësit e tjerë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH