Showbiz

Bëhuni gati për sezonin e ri të serialit "Squid Game" ja kur pritet të dalë...

Shkruar nga Liberale
Bëhuni gati për sezonin e ri të serialit "Squid Game"

Seriali “Squid Game” po rikthehet zyrtarisht në Netflix për sezonin e dytë. Sipas një mesazhi nga regjisori Hwang Dong-hyuk, sezoni i dytë do të shohë rikthimin e Gi-hun dhe Front Man-it misterioz.

Shënimi thotë gjithashtu “burri me kostum mund të jetë kthyer” dhe se do të njihemi gjithashtu me Cheol-su, të dashurin e Young-hee.

Hwang ka shkruar se:

U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të ‘Squid Game’ vitin e kaluar. Por u deshën 12 ditë që ‘Squid Game’ të bëhej seriali më i njohur i Netflix ndonjëherë.

Si shkrimtar, regjisor dhe producent i ‘Squid Game’, një thirrje e madhe për fansat në mbarë botën. Faleminderit që e shikoni dhe ju pëlqeni shfaqjen tonë… Bashkohuni me ne edhe një herë për një raund krejt të ri.

Për të gjithë fansat, serialin koreano-jugor do të mund ta shihni në Netflix në muajin Nëntor.

Në nëntor mund të shihni se si 456 lojtarë konkurrojnë për çmimin e madh prej 4.56 milionë dollarësh (më shumë se 4.2 milionë euro). Në serinë Squid Game, 456 lojtarë marrin pjesë në lojën famëkeqe. Seriali përbëhet nga dhjetë pjesë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH