Aktualitet

BE tha 'Jo'/ Ish-socialisti thirrje Ramës: Jep dorëheqjen sot

Shkruar nga Liberale
BE tha 'Jo'/ Ish-socialisti thirrje Ramës: Jep dorëheqjen

Pas lajmit të mediave italiane, se Kryeminstri i Maqedonisë të Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen,  janë shfaqur dhe pakënaqësi për Kryeministrin e vendit tonë.

Ndër to spikatet dhe deklarata që ka bërë ish-deputeti i PS, Andis Harsani, i cili ka kërkuar dorëheqjen e Edi Ramës nga kreu i qeverisë.

“Jep doreheqjen sot. Me mire. Te pakten te mbahesh mend per dicka te mire”, shprehet Harasani përmes një postimi në rrjetet sociale, një ditë pas vendimit negativ në KE për negociatat.

Kancelarja Angela Merkel konfirmoi në një konferencë për shtyp, se negociatat me Shqipërinë nuk do të hapen as këtë tetor./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH