Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: BE mbështet Ballkanin e Hapur

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: BE mbështet Ballkanin e Hapur

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varheyli, i nxiti këto tre vende ta vazhdojnë nismën  Ballkani i Hapur.

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se ‘Open Balkan’ nuk ka të bëjë me Jugosllavinë e Madhe, ndërsa presidenti serb iu drejtua shqiptarëve ta shohin Serbinë si shtëpi të dytë.

Kryeministri Zaev thekoi se nisma është e hapur për të gjithë vendet në rajon.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print dhe online. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH