Aktualitet

"BE i tha Jo negociatave"/ Mediat italiane: Zaev jep dorëheqjen!

Shkruar nga Liberale
"BE i tha Jo negociatave"/ Mediat italiane: Zaev jep dorëheqjen!

Mediat italiane thotë se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen.

Sipas "ANSA" burime diplomatike europiane thanë se dorëheqja është dhënë pasi liderat e Bashkimit Europian nuk ranë dakort për një vendim për negociatat.

“Kjo është ajo që mësohet nga burimet diplomatike evropiane në margjinën e samitit të BE-së, ku Shtetet Anëtare nuk kanë arritur një marrëveshje për të filluar negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë”, shkruan “ANSA”.

Ende nuk ka asnjë konfirmim nga ana e kreut të qeverisë maqedonase.

Vijon.../Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH