1

Bayern Munich shpallet për të 9-in vit radhazi kampione e Bundesliga

               Publikuar në : 19:00 - 08/05/21 liberale

Bayern Munich është shpallur kampion i Bundesligës gjermane për sezonin 2020/2021. Bavarezët janë konfirmuar edhe njëherë si mbretër të kampionatit gjerman, duke fituar titullin e këtij sezoni në Bundesliga.

Titulli vjen tri dashje para mbyllës zyrtare të sezonit.

Leipzig, që ndodhet në vendin e dytë, u mposht 3-2 në transfertën delikate ndaj Dortmund. Vlen për t’u përmendur se ku është titulli i nëntë radhazi për Bayernin dhe i 30-i në të gjithë historinë e klubit.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back