Sport

Bayern Munich shpallet për të 9-in vit radhazi kampione e Bundesliga

Shkruar nga Liberale
Bayern Munich shpallet për të 9-in vit radhazi kampione e Bundesliga

Bayern Munich është shpallur kampion i Bundesligës gjermane për sezonin 2020/2021. Bavarezët janë konfirmuar edhe njëherë si mbretër të kampionatit gjerman, duke fituar titullin e këtij sezoni në Bundesliga.

Titulli vjen tri dashje para mbyllës zyrtare të sezonit.

Leipzig, që ndodhet në vendin e dytë, u mposht 3-2 në transfertën delikate ndaj Dortmund. Vlen për t’u përmendur se ku është titulli i nëntë radhazi për Bayernin dhe i 30-i në të gjithë historinë e klubit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH