Sport

Bayern Munich falenderon shqiptarët dhe vendos flamurin kuqezi

Shkruar nga Liberale

Bayern Munchen ka shumë tizof shqiptarë dhe për këtë arsye klubi bavarez ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t'i falenderuar për mbështetjen e dhënë gjatë viti 2019.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Bayern shkruan: “Faleminderit për mbështetjen tuaj në vitin 2019”, një shkrim të cilin e shoqëron edhe me “emojin” e shqiponjës.

Gjithashtu edhe në foton e postuar bashkëngjitur postimit, shihet goleadori i bavarezëve Levandovski me sfondin e flamurit shqiptar./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH