Aktualitet

Bashkëpunëtor i Sigurimit/ Zaloshnja i përgjigjet PD-së me dokument

               Publikuar në : 20:29 - 15/05/19 R Liberale

Analisti Eduard Zaloshnja i është përgjigjur akuzave të gazetës Rilindja Demokratike, duke shpërndarë për publikun një dokument.

Bëhet fjalë për një shkrim ku organi qendror i PD aludonte se Zaloshnja ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

“Gazeta RD, ku kam botuar artikujt e mij te pare qysh ne lindjen e saj, me akuzoi para disa muajve se kam qene bashkepunetor i ish-Sigurimit te Shtetit.

Por dokumenti bashkengjitur i Autoritetit te Informimit mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit, treogon se une nuk kam qene ndonjehere as bashkepunetor i ish-Sigurimit te Shtetit dhe as i survejuar apo i favorizuar prej tij” – shkruan Eduard Zaloshnja teksa publikon dokumentin e mëposhtëm.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *