Aktualitet

Bashës i rrezikohet jeta? Reagon Presidenti Meta

               Publikuar në : 11:56 - 17/06/19 E Liberale

Pas lajmeve se kryedemokrait Lulzim Basha po i rrezikohet jeta, ka reaguar Presidenti Ilir Meta. Ky i fundit ka thirrur në takim drejtorin e SHISH-it dhe komandantin e Gardës.

Ky reagim i Kreut të Shtetit vjen vetëm pak pas letrës që PD-ja, me firmë të sekretarit Gazmend Bardhi i ka nisur ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, pas një takimi informal që ky i fundit ka zhvilluar me truprojat e Bashës, duke i komunikuar faktin se kreut të opozitës i kërcënohet jeta./ Gazeta Liberale

(Visited 1 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *