Aktualitet

Basha: Të vendosur që brenda 31 majit të përfundojmë Reformën

Shkruar nga Liberale
Basha: Të vendosur që brenda 31 majit të përfundojmë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha pas takimit me ambasadoren amerikane, Yuri Kim se Reforma Zgjedhore do të përfundojë brenda 31 majit.

"Organizmi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është prioritet absolut. Një orë e më parë në kutitë e votimit të pandikuar nga bandat, nga shitblerja e votës, paratë e korrupsionit. Jemi të vendosur për këtë betejë dhe jemi të vendosur që brenda 31 majit reforma zgjedhore do të mbarojë dhe do të bëjmë gjithçka që të zbatohet. Që dhe kjo krizë të marrë zgjidhje që shqiptarët të zgjedhin parlamentin dhe qeverinë që duan. Që t’i hapet dhe rruga për integrimin europian që është dhe zotim i opozitës", tha Basha. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH