Aktualitet

Basha takon ambasadorin gjerman, ja për çfarë u diskutua

Shkruar nga Liberale
Basha takon ambasadorin gjerman, ja për çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman Zingraf ka zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha, ku u diskutua mbi punën në Parlament, procesin e reformave dhe integrimin në BE.

Në një postim të Ambasadës Gjermane bëhet me dije se në takim është diskutuar gjithashtu mbi luftën kundër korrupsionit si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen.

Postimi i plotë

Ambasadori Zingraf u takua sot me Kryetarin e Partisë Demokratike dhe drejtuesin e opozitës Lulzim Basha në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.

Temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH