Aktualitet

Basha: Në 13 qershor demokratët do t’i japin përgjigje regjimit të...

Shkruar nga Liberale
Basha: Në 13 qershor demokratët do t’i japin përgjigje

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se në 13 qershor demokratë do t’i japin një përgjigje regjimit të kryeministrit Edi Rama, duke kujtuar kështu zgjedhjet për drejtuesin e ri të kësaj partie.

Teksa ka publikuar disa foto nga takimi i tij me demokratë në Tiranë, lideri demokrat theksoi se nuk do të dorëzohen.

"Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët", shkruan Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH