Aktualitet

Basha me zyrtarin e CDU/CSU: Të angazhuar për kushtet e Bundestagut

Shkruar nga Liberale
Basha me zyrtarin e CDU/CSU: Të angazhuar për kushtet e Bundestagut

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me nënkryetarin e grupit parlamentar të CDU/CSU Johan Wadephul.

Në një postim në Twitter, shkruan se Partia Demokratike është e angazhuar zbatimin e kushteve të Bundestagut.

"Takim i shkelqyer me Johan Wadephul. PD e angazhuar per zbatimin e kushteve te Bundestag per Shqiperine qe perbejne udherrefyesin per te dale nga kriza e rende politike dhe drejt integrimit ne BE permes demokracise, sundimit te ligjit dhe zgjedhjeve te lira dhe te ndershme", shkruan Basha./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH