Aktualitet

Basha mbledh anëtarët e Komisionit të Ligjeve për të finalizuar 3 nismat e PD

Shkruar nga Liberale
Basha mbledh anëtarët e Komisionit të Ligjeve për të

Kreu demokrat ,Lulzim Basha ka mbledhur këtë pasdite anëtarët demokratë të Komisionit të Ligjeve, për të finalizuar 3 nismat e PD për vetingun në politikë, ndryshimet kushtetuese e zgjedhore dhe reformën territoriale.

PD do të finalizojë sot amendamentet për të tre nismat e propozuara një ditë më parë nga Basha në mbledhjen e Grupit të PD, si edhe relacioni do t’ i paraqitet Kuvendit sëbashku me draftin

Tre nismat e PD-së do të depozitohen nesër në sekretarinë e Kuvendit të Shqipërisë, ndërkohë që sot u bë publik edhe drafti me propozimet e PD për tre çështje të rëndësishme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH