Aktualitet

Basha: Kush minon garancitë për zgjedhjet, s'do ketë integrim në BE

Shkruar nga Liberale
Basha:  Kush minon garancitë për zgjedhjet, s'do ketë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë qëndrimin e kreut të Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca për Reformën Zgjedhore.

Basha thotë se kushdo që minon garancinë për standarde zgjedhore nuk do zgjedhje demokratike, ndërsa sipas tij, PD dhe opozita e bashkuar janë të vendosur për kontributin e tyre për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“PD dhe Opozita e Bashkuar janë të vendosur për kontributin tonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ato janë në interesin më të mirë të Shqipërisë. Kushdo që minon garancitë për standartet zgjedhore nuk do zgjedhje demokratike dhe as integrimin europian te Shqipërisë”, shkruan Basha. /Gazeta Liberale

https://twitter.com/lulzimbasha_al/status/1266624215043760131?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1266624215043760131%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fbasha-kush-minon-garancite-pe-zgjedhjet-nuk-do-zgjedhje-demokratike-dhe-integrim-europian%2F

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH