Aktualitet

“Basha kryeministri më i mirë”, Rama ironizon sondazhin e kreut të PD

Shkruar nga Liberale

Pas një sondazhi që publikoi kryedemokrati Lulzim Basha në faqen e tij zyrtare të ‘Facebook’ ku thuhej se qytetarët kishin votuar që pas 25 prillit të ishte ai kryeministri i vendit, vjen një reagim plot ironi nga Edi Rama.

Ky i fundit përmes një postimi në ‘Twitter’ ka shpërndarë një foto nga statusi i Bashës, ku thuhet se 53.2% kanë votuar për liderin e opozitës si kryeministri më i mirë.

Në linjën e ironisë, Rama kapet me shifrat, duke kujtuar dhe lapsusin e kryetarit të PD-së me një shifër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH