Aktualitet

Basha komenton “shkarkimin e Presidentit Meta”

               Publikuar në : 14:27 - 13/06/19 E Liberale

Kryedemokrati Basha tha se shkarkimi i përfolur nga mazhoranca për Ilir Metën ishte një teatër i Edi Ramës.

“Edi Rama kërkon të shfokusojë vëmendjen e opinionit publik për situatën e krijuar prej tij. Mos kini asnjë iluzion se farsa e sotme përfundoi në rezolutë dhe po konsumon orët e pasdites për tu shndërruar në një pendim të Edi Ramës, nuk është gjë tjetër, veçse teatër i Edi Ramës, sepse e ka nevojë jetike që të ju largojë vëmendjen nga kjo situatë e krijuar prej tij.

Ka nevojë ta largojë vëmendjen nga fakti që është kapur duke vjedhur votat, pasuritë tuaja publike, për t’ia dhënë një grushti njerëzisht që ka ardhur në pushtet.

Gjatë 48 orëve të fundit, shuam miq kanë kërkuar të mbizotëroje arsyeja dha interesi i shqiptareve dhe Edi Rama t’i hapë rrugë një procesi politike, që kërkon asgjë më pak se sa një proces standard zgjedhjesh. Sfidimi i hapur që Edi Rama bën, përpjekja për të vendosur 30 qershorin në qendër të debatit politik, kur tani 30 qershori nuk ka vlerë ligjore, por vetëm politike. Orët dhe ditët e ardhshme, do të caktojnë se si do të jetë Shqipëria në 10-15 vitet e ardhshme”, – tha Basha./ Gazeta Liberale

(Visited 2 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *