Aktualitet

Basha i kthehet Ramës: Ndal së vjedhuri dhe jepu lekët shqiptarëve!

Shkruar nga Liberale
Basha i kthehet Ramës: Ndal së vjedhuri dhe jepu lekët

Kryedemokrati Lulzim Basha i përgjigjet sërish kryeministrit Edi Rama, duke i kërkuar të shohë testimet, të rimbursojë ilaçet e pacientëve të infektuar me koronavirus, që po kurohen në shtëpi, dhe të shtojë kapacitetet mjekësore.

“Shto testimet, rimburso ilaçet për pacientët në shtëpi,shto kapacitetet mjekësore.Ndal së vjedhuri dhe jepi lekët shqiptarëve që sot ju duhet ndihmë dhe jo llafe. Sulmet politike dhe aleanca e plehrave nuk e mbulojnë dot dështimin tënd. Asgjë nuk vlen më shumë se jeta e njerëzve!”, thekson Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH