Aktualitet

Basha: I gatshëm të dal në debat me Ramën, ka dy dekada që refuzon

               Publikuar në : 22:07 - 24/04/20 liberale

Në një intervistë me Preç Zogaj dhe Lorenc Vangjeli në emisionin “Java në RTSH”, kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes për një debat me kryeministrin Rama, nën moderimin e dy analistëve.

Basha ka thënë se Ramën e fton në debat prej vitit 2011, por Kryeministri nuk ka pranuar. Më tej, kryedemokrati shtoi se është i hapur për debat, por po mbushet dekada e dytë dhe Rama refuzon të përballet.

“Do t’ju shkojë dëm përpjekja, sepse zotin Rama ka që prej vitit 2011 që e ftoj në debat, por ai nuk ka pranuar. Në çdo moment jam i hapur për debat, por ai ka refuzuar të vijë në debat me mua. Po mbushet dekada e dytë që refuzon të dalë në debat. Megjithatë, dua të them diçka. Kur të vijë dita, absolutisht çdokush do të mbajë përgjegjësi për veprimet dhe mosveprimet. Pa diskutim, këtu roli i kryeministrit është kyç. Ndërkohë që gjendemi akoma në këtë situatë, mendoj që ua kemi borxh shqiptarëve që, në vend të spektaklit që mund të ofrojë një debat i dëshiruar, për te cilin shpreh gatishmërinë time në çdo moment, që energjia dhe fokusi i kryeministrit të jetë tek detyrat që duhen kryer dhe nuk po kryhen”, tha Basha.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back