Aktualitet

Basha: Fati i shqiptarëve nuk mund të lidhet me fatin e asnjë politikani

Shkruar nga Liberale
Basha: Fati i shqiptarëve nuk mund të lidhet me fatin e asnjë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas përfundimit të takimit të Berishës me demokratët në Lezhë, ku njoftoi mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së në 11 dhjetor.

Në një postim në “Facebook”, Basha ka publikuar pjesa nga fjala e tij mbajtur dje në seancë parlamentare, ku thekson se Shqipëria nuk mund të mbetet peng i askujt.

“Shqipëria nuk mund të mbetet peng i askujt. Fati i shqiptarëve nuk mund të lidhet me fatin personal dhe politik të asnjë politikani, i majtë apo i djathtë qoftë!”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH