Aktualitet

Basha: Banorët e Astirit vuajnë pasojat e tërmetit të korrupsionit...

Shkruar nga Liberale
Basha: Banorët e Astirit vuajnë pasojat e tërmetit të

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në "Facebook" ka shpërndarë disa foto nga vizita e tij, ditën e sotme në Astir.

Basha shkruan se banorët kanë vuajtur për një vit me radhë  pasoja e tërmetit të korrupsionit shtetëror.

"Sot me banoret e Unazes se Re qe kane hapur zemrat dhe dyert per njerezit e prekur nga termeti.

Ata qe kane vuajtur per nje vit me radhe pasojat e termetit te korrupsionit shteteror, jane ofruar te paret per te strehuar 120 persona te goditur nga termeti i 26 nentorit.

Mirenjohje te thelle per te gjithe kontribuesit e unazes se re, per mjeket, psikologet, donatoret dhe vullnetaret.

Kjo eshte Shqiperia e vertete e njerezve me zemer te madhe dhe dashuri e mbeshtetje pa kushte per njerezit ne nevoje!", shkruan Basha. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/photos/pcb.2796423497075480/2796414307076399/?type=3&theater

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH