Aktualitet

Bardhi: Rishikimi i reformës territoriale, prioritet absolut i PD-së

Shkruar nga Liberale
Bardhi: Rishikimi i reformës territoriale, prioritet absolut i PD-së

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi nga Qarku i Korçës ka thënë se reforma territoriale ka dështuar dhe rishikimi i saj do të jetë prioritet absolut i PD.

Sipas tij, kjo reformë e votuar në mënyrë të njëanshme ka dëmtuar rëndë qytetarët, të cilët janë brakstisur.

"Beteja jonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme ka vetëm një qëllim: Qytetarët të zgjedhin Qeverinë që u jep zgjidhje halleve dhe problemeve të tyre, që punon për ta, që jep llogari përpara tyre dhe që ka frikë nga vota dhe vullneti i qytetarëve.

Qarku Korçë është braktisur nga Qeveria në këto 6 vjet, duke sjellë varfëri dhe pamundësi për fermerët punëtorë të kësaj zone, sepse Edi Rama e ka të lidhur pushtetin me krimin dhe oligarkët. Në mbledhjet e Kryesisë së Degëve Korçë, Pogradec, Devoll, Kolonjë dhe Maliq, i sigurova për planin tonë konkret për nxjerrjen e vendit nga kriza e thellë ekonomike ku është përfshirë si pasojë e keqqeverisjes.

Ndamë bashkërisht shqetësimin se Reforma Territoriale, e miratuar në mënyrë të njëanshme dhe për qëllime politike, ka qenë një dështim dhe ka cënuar rëndë interesin e qytetarëve. Ata janë të braktisur. Bashkitë dhe administrata e tejfryrë nuk janë më në shërbim të qytetarëve.

Rishikimi i reformës territoriale është prioritet absolut i Partisë Demokratike!", tha Bardhi./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1119475,1119471,1119470,1119472,1119473,1119474,1119476,1119477,1119478"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH