Aktualitet

Bardhi: Po manipulojnë listat, do bëjmë kallëzim penal për Lleshajn

Shkruar nga Liberale
Bardhi: Po manipulojnë listat, do bëjmë kallëzim penal

Ditën e djeshme në një emision investigativ, disa qytetarë kryesisht votues të Partisë Demokratike kanë denoncuar faktin se iu është ndërruar vendbanimi, duke i ndryshuar automatikisht edhe qendra e votimit.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi shprehet se kjo është një përpjekje e dëshpëruar e qeverisë për manipulimin e listave, duke paralajmëruar se PD po bën gati kallëzimin penal për Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Drejtorin e Gjendjes Civile, Bledar Doracaj.

Postimi i plotë:

Qeveria e Edi Ramës ka nisur manipulimin e listave dhe nuk ka mashtrim të Sandër Lleshajt që ta mbulojë këtë operacion kriminal.

Emisioni investigativ “Boom” e ka ka kapur me presh në duar Sandër Lleshajn dhe Edi Ramën. Dëshmitë e qytetarëve janë të drejtëpërdrejta dhe nuk lënë vend për diskutime. Qytetarëve u është ndërruar vendbanimi pa kërkesën e tyre, në shkelje flagrante të ligjit.

Ligji e thotë qartë se me ndryshimin e vendbanimit, qendra e votimit ndryshon automatikisht. Çfarë thotë Sandër Lleshaj, është një përpjekje e dëshpëruar për të mbuluar manipulimin e listave të votuesve, një tjetër përpjekje e dëshpëruar e Edi Ramës përpara largimit të pashmangshëm.

Do apo nuk do Edi Rama, qytetarët do të dalin në votime masivisht dhe do të çlirohen nga ky regjim që vetëm i vjedh.

Askush nuk do të guxojë të prekë votën e lirë! Partia Demokratike po bën gati kallëzimin penale për Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, Drejtorin e Përgjithshëm të Gjendjes Civile, Bledar Doracaj për shkeljen e rëndë të ligjit dhe të së drejtës për votim të qytetarëve. Që nga Sandër Lleshaj deri tek nëpunësi më i thjeshtë që fut duart në listat e votuesve për të deformuar vullnetin e qytetarëve, do të mbajë përgjegjësi para ligjit!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH