Aktualitet

Banorja e Shijakut: Qenke zgjat më duket. Ja si i përgjigjet Rama

Shkruar nga Liberale
Banorja e Shijakut: Qenke zgjat më duket. Ja si i përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i pranishëm në Shijak, ku është takuar me disa nga banorët e prekur nga tërmeti i 26-nëntorit.

Në bashkëbisedimin me banorët nuk kanë munguar edhe batutat.

Banorja: Pa 400 mije lek një dhomë. Ka shkuar qiraja shumë.

Rama: Nuk është 400 mijë lek, problemi është se nuk ka shumë apartamente të lira. Duhet te shkohet pak më larg. Kjo është një gjë që na ra dhe s'kemi ça bëjmë.

Banorja: Na falni kur flasim gabime, se jemi te tronditu, jemi keq, jemi mbush. Vetëm me plakun jetoj.

Rama: Për këta pensionistë mund të trajtojmë edhe në Tiranë.

Banorja: A do ma bësh një nder. Po na bëjnë 100 procedura me lidh dritat. Ne Fier kam shkuar por nuk kena drita.

Rama: Do ta zgjidhim ktë.

Banorja: Qenke edhe zgjatur më duket. Shyqyr që erdhe se ke shkuar vetëm te ajo lagjia ku hedhin valle.

Rama: Po po qe kur jemi takuar herën e fundit në televizor. Për pensionistët që janë vetëm fare mirë mund të ju çojmë edhe në Tiranë. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH