Aktualitet

Banorët e Unazës së Re thirrje të fortë ambasadës amerikane

Shkruar nga Liberale

Banorët e Unazës së Re u përplasën sot me forcat e IKMT dhe lanë një prej punonjësve të saj të plagosur.

Njoftimin per plagosjen e punonjesit e dha vetë IKMT. Por banoret ne faqen e krijuar prej tyre ne rrjetet sociale, ku bejne thirrje per mbeshtetje, kane bere nje postim kete te enjte edhe per ambasadat teksa thone se jane ne rrezik.

Ata i kërkojnë ndihmë ambasadës amerikane. “Nuk lejojme njeri, mjaft me dhune dhe terror”, shkruajne ata, sic e shihni ne foton me poshte:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH