Aktualitet

"Ballkani i hapur pa Kosovën", hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Ballkani i hapur pa Kosovën", hap Gazetën Liberale

Forumi Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal i bëri bashkë edhe njëherë kryeministrin shqiptar, atë maqedonas dhe presidentin serb.

Ndryshe nga takimet e fundit online, kësaj here tre liderët ishin në Shkup, ku edhe e ripagëzuan nismën e Mini-Shengenit në Open Balkan.

Pas deklaratave nga qeveria e Kosovës, ku kryeministri Kurti do ta quante të panevojshme iniciativën që lindi në Novi Sad vjeshtën e 2019-s pasi për bashëpunimin rajonal ishte tashmë Procesi i Berlinit, duket se ndryshimi i emrit kërkon ta bëjë me gjithëpërfshirëse idenë.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH