Aktualitet

Balla propozon 23 majin për raundin e dytë të zgjedhjes së presidentit

Shkruar nga Liberale
Balla propozon 23 majin për raundin e dytë të zgjedhjes së

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka propozuar 23 majin, për zhvillimin e raundit të dytë të zgjedhje së kandidatit për president.

"23 maj në orën 18:00, më fundor nuk ka, besoj që ky është propozim që të gjithë bien dakord", tha Balla.

Më tej, Balla tha se opozita nuk mund t'i vendosë kushte PS, për të mos pasur asnjë kandidat për president. Sipas tij, secila palë duhet të ketë emrat e tyre, dhe pastaj të fillojë votimi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH