Aktualitet

Axhenda/ Basha nis turin e takimeve, sot në Elbasan

Shkruar nga Liberale

Ashtu sikurse u paralajmërua edhe dy ditë më parë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvillon sot pasdite takime me rininë në Elbasan në kuadër të një turi kombëtar kë vend të protestave.

Mësohet se tema kryesore e diskutimit do të jetë: Anëtarësimet e reja që janë bërë në PD, deri më 31 tetor. Rreth një muaj më parë, kryedemokrati Basha porositi koordinatorët e shpërndarë në rrethe që deri në fund të muajt të kaluar të identifikonin votuesit besnik të tyre dhe kontaktimin e tyre.

Përveç këtyre, Basha u kërkoi edhe regjistrimin e anëtarësimeve të reja. Mësohet se takimi i Bashës me të rinjtë e Elbasanit do të mbahet në orën 17:00. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH