Aktualitet

Athina ndez qirinj në kujtim të 51 viktimave të tërmetit në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
Athina ndez qirinj në kujtim të 51 viktimave të tërmetit

Një javë pas tërmetit të fuqishëm që tronditi gjithë Shqipërinë në qendrën e qytetit të Athinës, janë bërë bashkë shtetas Shqiptarë dhe Grekë dhe kanë ndezur qirinj në kujtim të viktimave të 26 nëntorit.

Ata kanë ndezur qirinj në formën e numrit 51 po aq sa ishte dhe numri i viktimave.

I njëjti ritual u bë dhe në Tiranë para pak ditësh në sheshin "Skëndërbej". /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH