Aktualitet

Atentati/ RENEA dhe policia, kontrolle në disa banesa në Mirditë

               Publikuar në : 21:56 - 15/09/20 liberale

Pas atentatit të ndodhur në Tiranë, forca të shumta të FNSH-së janë nisur në drejtim të Mirditës, si një pistë e dyshuar për të kapur autorët.

Policia e Lezhës e ndihmuar nga forcat RENEA po ushtron kontrolle në disa banesa në Mirditë ku jetojnë familjarë të personave që janë të dyshuar si të përfshirë në hakmarrje ndaj Preng Gjinit.

51 vjeçari Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë pasditen e kësaj të marte nga një shpërthim tritoli i vendosur në makinën me të cilën udhëtonte.

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back