Aktualitet

Atentati në Durrës/ Berisha: Luftë bandash për Kepin e Rodonit!

Shkruar nga Liberale
Atentati në Durrës/ Berisha: Luftë bandash për Kepin e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas atentatit që ndodhi ditën e djeshme në Durrës, ku mbeti i plagosur prokurori Arjan Ndoja.

Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se atentati ishte një luftë bandash për Kepin e Rodonit.

Sipas Berishës, "klani shtetëror i prokurorit Ndoja u përball me klanin mafioz të padronit të tij, Edi Ramës".

"Keshtu, klani i mafies shteterore te prokurorit Ndoja u perball me klanin mafioz direkt te padronit te tij, Edvin Mafise per Kepin e Rodonit", shkruan Berisha.

Postimi i Sali Berishës:

Edvin Mafia nuk e kishte gishtin ne shtjekzen e kallshit qe qelloi prokurorin, por ai kishte syrin ne shenjestren e tij! Miq, dje mbasdite ne Durres ndodhi njeri nga atentatet mafioze me te organizuar, vetkuptohet me ndihmen direkte te narkopolicise, ne historine e krimit dhe mafies se vendit.

Dje mafia qeveritare goditi me bresheri prokurorin Arjan Ndoja dhe bashkepuntorin e tij, famozin Rrumi, votembledhesin kryesor te parise se krimit dhe krahun e Avdyleve ne zonen e Sukthit.

Prokurori Ndoja, i cili nder te tjera akuzohet se menaxhon edhe parate e pista te ndrikull Ina Rames, ishte ne keto vite i mbrojturi dhe favoriti tejet e çmuar i Edvin Mafise dhe Gjushit te tij. Ai eshte denoncuar ne menyre te perseritur nga qytetari dixhital per afera kriminale mafioze. Ai kishte shpetuar pa asnje pasoje si per rrahjen shtazore te biznesmenit te Omniks nga banda e tij, ashtu dhe per rrahjen e avokatit Ilia (rrahesi ne kerkim i ketij te fundit shoqeronte narkoministrat e Edvin Mafise ne aktivitete publike).

Por siç ndodh rendome me klanet mafioze, qe per shkak te shkeljes se interesave i hane koken, pra i kthejne pushken njeri tjetrit, ndodhi edhe kesaj here.

Keshtu, klani i mafies shteterore te prokurorit Ndoja u perball me klanin mafioz direkt te padronit te tij, Edvin Mafise per Kepin e Rodonit.

Kjo afere mafioze zhveshu rrufeshem nga çdo cipe, petke apo pergjegjesi zyrtare kreun e Meduzes dhe ai u versul me terbim dhe kercellitje dhembesh si kurre ndonje here me pare ne narkoparlament kunder prokurorit Arjan Ndoja duke e paralajmeruar se do te kete dhe masa ekstreme, dhe si e tille vetkuptohet do te ishte eleminimi i tij fizik.

Kjo ishte nje deshmi se per Edvin Mafine ne shenjester te bandes se Kepit te Rodonit duhet me urgjence pa humbur kohe te ishte Arjan Ndoja per ti dhene ekstremen e vendosur nga krye kreu i Meduzes.

Per te deshmuar para bandes se tij se ai kishte ndeshkuar me ekstremen prokurorin Ndoja, Edvin Mafia dergoi Erjon Pluhurin, ne nje rast qe nuk ka ndodhur kurre ne historine e ketij vendi qe kur eshte themeluar shteti shqiptar, ne sallen e gjyqit per te zveshur dhembet e narkoqeverise prokurorit Ndoja dhe konfirmuar publikisht dhe nje here se per te mbrojtur interesat e klanit qeveritar te mafies se Kepit te Rodonit nuk do respektohej asnje norme, asnje ligj dhe se vendimi per ndeshkimin ekstrem te tij ishte i pa apelueshem dhe perfundimtar.

Keshtu qe si perfundim mund te thuhet se Edvin Mafia nuk eshte doresi i atentatit ndaj prokurorit Ndoja, gishti i tij nuk ishte ne shtjekzen e kallashit qe derdhi dje bresherite mbi te dhe Rrumin e partise.

Por Edvin Mafia ishte vendimmarresi i vetem suprem i mases ekstreme pra eleminimit te prokurorit, ishte hjekesi dhe syri ne shenjester i kallashit qe shkrehu dje bresherite vrasesi i bandes se Kepit te Rodonit te Edvin Mafise mbi prokurorin Ndoja dhe Rrumin e partise se krimit. sb /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH