Aktualitet

Atentat 40-vjeçarit në Vlorë. Policia jep detaje për ngjarjen

Shkruar nga Liberale
Atentat 40-vjeçarit në Vlorë. Policia jep detaje për

Një person është vrarë në një atentat me armë zjarri në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:30 pranë Kishës Ortodokse të qytetit. Viktima është shtetasi Gentian Qarri, rreth 40 vjec.

Vlorë/ Informacion paraprak

Më datë 06.02.2021, rreth orës 18:16, në lagjen “29 Nëntori”, në afërsi të Bibliotekës të qytetit është plagosur me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta shtetasi G. Q., rreth 40 vjec, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës.

Shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendgjarje ku është rrethuar zona dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe në dalje të qytetit dhe përgjatë rrugëve që lidhin njësitë administrative me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e çdo prove materiale që do ti shërbej zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorit/ve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH