Sport

Asnjë minutë për Kristjan Asllanin në ndeshjen e parë miqësore të Interit

Shkruar nga Liberale
Asnjë minutë për Kristjan Asllanin në ndeshjen e parë

Interi ka mposhtur Luganon në miqësoren e parë të fazës përgatitore. Zikaltrit triumfuan me rezultatin 3-0.

Sfida e luajtur në “Suning Training Center”, u zhbllokua në minutën e 15-të, më pas në të 40’ Sensi dyfishoi shifrat. Kështu pjesa e parë u mbyll në avantazh të dyfishtë për Interin. Ndeshja u vulos nga Esposito në minutën e 85-të.

Pjesë e miqësores ishte dhe blerja e re e Interit, mbrojtësi gjerman Jan Bisek. Ndërkohë, trajneri Simone Inzaghi nuk e ka aktivizuar fare futbollistin shqiptar, Kristjan Asllani.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH