Globi

Arti marcial 3000-vjeçar që tmerron britanikët

Shkruar nga Liberale
Arti marcial 3000-vjeçar që tmerron britanikët

Kalaripayattu, i njohur gjithashtu thjesht si Kalari, është një art marcial indian që e ka origjinën në Kerala moderne, një shtet në bregun jugperëndimor të Indisë.

Besohet të jetë arti marcial më i vjetër i mbijetuar në botë, me një histori që përfshin mbi 3000 vjet. ë video eksplorohet origjina e tij legjendare, filozofia, teknika dhe praktika hap pas hapi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH