Aktualitet

Artan Tafani zbardh vrasjen e Lulzim Qorrit

Shkruar nga Liberale
Artan Tafani zbardh vrasjen e Lulzim Qorrit

Artan Tafani, i penduari i drejtësisë ka zbardhur vrasjen e Lulzim Qorrit, 12 Dhjetor 2018 në Athinë.

Lulzim Qorri, 44 vjeç, u ekzekutua në Athinë në një atentat mafioz në 12 Dhjetor të vitit 2018. Policia greke njoftoi asokohe se viktima ishte duke pirë kafe në një lokal shumë afër sheshit qendror “Omonia”.

Pak para orës 23:00 dy persona ndaluan me një motoçikletë përpara kafesë ku mblidheshin shqiptarët dhe në atë orë ishte plot pasi po ndiqnin një ndeshje futbolli.

Njëri nga ekzekutorët zbriti, shkoi pranë Qorrit dhe e qëlloi atë nga një distancë e afërt. 44-vjeçari humbi jetën si pasojë e 3 plumbave në kokë.

Qorri ishte arrestuar në Shqipëri në vitin 2016 si pjesë e një bande të trafikut të drogës në Ballkan, ku në pranga ranë disa biznesmenë ndërtimi. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH