Showbiz

Arsyeja pse të famshmit po nxjerrin video ku janë të zhveshur

Shkruar nga Liberale
Arsyeja pse të famshmit po nxjerrin video ku janë të zhveshur

Dhjetëra aktorë dhe personazhe të njohura, në SHBA, i janë bashkuar një fushate krejt të veçantë përpara zgjedhjeve presidenciale, të 3 nëntorit.

Sarah Silverman, Chris Rock, Tiffany Haddish, Amy Schumer, Mark Ruffalo, Kerry Washington dhe Naomi Campbell kanë zgjedhur të zhvishen lakuriq në një video për të ftuar amerikanët që të dalin masivisht në zgjedhje.

Ideja është se nëse përdoret një ngjyrë e gabuar e stilolapsit, ose nuk mblidhet si duhet fleta e votimit, ajo mund të mos llogaritet. Kjo nuk është çështje partiake, por prek të gjithë njerëzit që planifikojnë të votojnë me postë”, u shpreh Josh Silver, themeluesi i grupit, në një njoftim për shtyp.

Këtë vit në SHBA qytetarët po planifikojnë të votojnë me postë për shkak të pandemisë.Videoja u prodhua nga “Represent Us”, një grup jopartiak që lufton korrupsionin në politikë.

https://youtu.be/SXUTpf_nweg

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH