Aktualitet

ARRSH: Përmirësim pasi reshjet e shiut e borës kanë pushuar

Shkruar nga Liberale
ARRSH: Përmirësim pasi reshjet e shiut e borës kanë pushuar

ARRSH ka lajmëruar përmirësim të gjendjes së akseve rrugore në të gjithë Shqipërinë. Sipas njoftimit zyrtar, reshjet tashmë kanë pushuar dhe rënie gurësh ka pasur vetëm në Elbasan-Rrogozhinë.

Edhe në këtë aks është ndërhyrë menjëherë duke bërë pastrimin e plotë. Të gjitha asket janë të kalueshme dhe pa probleme për qarkullimin rrugor.

STATUSI NGA ARRSH

?Reshjet e shiut dhe të borës kanë pushuar ? duke sjellë një përmirësim të gjendjes së akseve ?

?Në segmentin rrugor Elbasan-Rrogozhinë (Paulesh) ka pasur rrënie gurësh, janë marrë masa menjëherë nga grupi i punës ?dhe është bërë pastrimi i plotë i aksit ?

? Vazhdon puna për mirëmbajtjen rutinë.

Nuk ka problememe me qarkullimin në të gjitha akset kryesore ?

#ARRSH #MIE

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH