Globi

Arrestohet prifti, i kërkoi turistit 30-vjeçar ta lyente me vaj në dhomën e tij

Shkruar nga Liberale
Arrestohet prifti, i kërkoi turistit 30-vjeçar ta lyente me vaj

Një 30-vjeçar nga Estonia ka bërë një ankesë kundër famullitarit të një manastiri në Rodos se i ka kërkuar që ta lyejë lakuriq me vaj.

Sipas denoncimit, që çoi në arrestimin e priftit 49-vjeçar, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së enjtes, kur 30-vjeçari është kthyer në manastirin, të cilin e kishte vizituar një ditë më parë, për të marrë një kryq që e kishte harruar.

Teksa ai debatoi në padinë për sulm seksual që ngriti në Departamentin e Policisë së Rodos Jugore, prifti i kishte dërguar një mesazh për kryqin në telefonin e tij celular.

Kur turisti 30-vjeçar mbërriti në manastir, siç i tha policisë, prifti i sugjeroi që ta ndiqte në një dhomë, të cilën ai e përdor për vizitorët, me qëllim që t'i bënte një dhuratë të veçantë.

Aty, sipas turistit nga Estonia, famullitari i kërkoi që të hiqte pantallonat, të brendshmet dhe këmishën për ta lyer me vaj. Më pas, pohoi ai, filloi të fërkonte vaj në organet e tij gjenitale dhe vetëm aty për disa sekonda. Paditësi i huaj, pretendoi ai, duke e besuar se ishte një procedurë normale, nuk i kërkoi të ndalonte dhe në proces ngriti padinë.

Policia kërkoi famullitarin 49-vjeçar dhe më në fund e arrestoi pasditen e së premtes në një zonë të Rodosit perëndimor me priftin që pretendonte se e kishte vajosur turistin sepse kishte skuqje.

Dosja do t'i kalojë për procedim të mëtejshëm Prokurorisë Penale Rodos.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH