Globi

Arrestohet një grua në lidhje me vdekjen e nipit të Robert De Niro, akuza e ngritur ndaj saj

Shkruar nga Liberale

Një grua është arrestuar në lidhje me vdekjen e nipit të Robert De Niro, i tha CNN të premten një burim i zbatimit të ligjit me njohuri për hetimin.

Leandro De Niro Rodriguez vdiq në moshën 19 vjeçare, në fillim të këtij muaji. Asnjë shkak i vdekjes nuk është bërë publik deri tani.

Burimi i zbatimit të ligjit tha për CNN se një grua e quajtur Sofia Marks u arrestua me akuzën e shitjes së drogës tek një i mitur. Marks nuk është akuzuar për vrasje, tha burimi. Ky është një “arrest për shkak të mundshëm” dhe hetimi është në vazhdim, sipas burimit. CNN po përpiqet të identifikojë përfaqësimin ligjor për Marks.

Gati 70,000 njerëz në SHBA vdiqën nga mbidoza e drogës që përfshin fentanyl në vitin 2021, pothuajse një rritje e katërfishtë gjatë pesë viteve, sipas një raporti të fundit nga Qendra e SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Deri në vitin 2021, rreth dy të tretat e të gjitha vdekjeve nga mbidoza përfshinin opioidin sintetik të fuqishëm.. Në kohën e vdekjes së Leandro De Niro, gjyshi i tij Robert De Niro shprehu pikëllimin për humbjen:

“Jam thellësisht i pikëlluar nga vdekja e nipit tim të dashur Leo. Ne i vlerësojmë shumë ngushëllimet nga të gjithë. Ne kërkojmë që të na jepet privatësi për të pikëlluar humbjen tonë të Leos”, tah De Niro.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH