Aktualitet

Arrestohet i riu shqiptar, kapet “mat” nga policia duke shitur drogë

Shkruar nga Liberale
Arrestohet i riu shqiptar, kapet “mat” nga policia duke shitur

Një 33-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia pasi u kap në flagrancë duke shitur lëndë narkotike.

Në momentin e arrestimit 33-vjeçari ka qenë duke shpërndarë dy qeska me nga dy gram kokainë.

Pas kontrollit në banesë iu gjetën edhe 11 gramë kokainë, peshore dhe materiale për paketimin e lëndëve narkotike.

Në fillim 33-vjeçari shqiptari është mbajtur nën arrest shtëpie ndërkohë do të vazhdojë gjyqi në Prokurorinë Publike pranë Gjykatës së Larinos.

Nga ana tjetër, blerësi është proceduar penalisht në gjendje të lirë për mbajtje të lëndëve narkotike për përdorim personal.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH