1

Arrestohet futbollisti anglez pas akuzave për pedofili

               Publikuar në : 12:20 - 20/07/21 liberale

Bota e futbollit anglez ka marrë një lajm tronditës në prag të nisjes së përgatitjeve për sezonin e ri. Një prej futbollistëve të Evertonit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka përfunduar në prangat e policisë britanike, nën akuzën e pedofilisë.

Sipas asaj që raportojnë mediat vendase, futbollisti është rreth 31-vjeçar, i martuar dhe pjesë stabël e ekipit kombëtar, por pa zbuluar se kush dhe cilit ekip i përket. Klubi i Everton njoftoi se e ka pezulluar futbollistin për të lënë policinë të lirë të hetojë.

Ndalimi i tij u bë në qytetin e Manchester, teksa nuk dihet ende se kur mund të ketë ndodhur akti i turpshëm. Duke iu referuar moshës së tij, pra 31-vjeçar, rezulton se vetëm Gylfi Sigurdson i përket kësaj moshe, edhe pse aktualisht këto fakte mbeten në vazhdën e aludimeve.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back