Aktualitet

Arrestohet djali i ish-prefektit, i shpallur në kërkim nga Interpoli

Shkruar nga Liberale
Arrestohet djali i ish-prefektit, i shpallur në kërkim nga Interpoli

Policia e Paraguajit ka vënë në pranga djalin e ish-prefektiti shqiptar, Paulin Radovani. Elton Radovani është arrestuar me 3 tetor në Paraguaj rreth orës 11:00 në një autostradë.

Ai është arrestuar pasi Interpoli e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe pritet ekstradimi drejt Shqipërisë.

Ndaj tij, të vëllait Bert Radovani dhe babait te tyre Paulin Radovani, ish prefekt vazhdojnë seancat dhe hetimet për mashtrim dhe borxhe të pashlyera që shkojnë në shifra marramendëse./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1092908,1092909,1092910,1092911,1092912"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH