Aktualitet

Arrestohet biznesmeni me miliona, armë dhe kokainë, FNSH rrethon lokalin

Shkruar nga Liberale
Arrestohet biznesmeni me miliona, armë dhe kokainë, FNSH rrethon

Policia e Fierit në bashkëpunim me FNSH ka arrestuar tre persona për trafikim lëndësh narkotike.

Gjatë kontrollit të ushtruar në Pojan, në lokalin në pronësi të biznesmenit E. Gj në të cilin ndodheshin edhe shtetasit L. G. (i dyshuar se furnizonte me lëndë narkotike pronarin e lokalit) dhe D. Ll (i punësuar si kamarier), u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza me lëndë narkotike dhe kanabis, 1 armë gjahu me një sasi fishekësh dhe 18.380 euro që dyshohet se janë përfituar nga shitja e lëndës narkotike.

Në vijim të operacionit, shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit L.G u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 6.5 kg lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH