Aktualitet

Arrest me burg për pedagogun dhe inspektorin e Akademisë së Sigurisë

               Publikuar në : 17:31 - 04/12/21 liberale

GJKKO ka komunikuar masat e sigurisë për pedagogun dhe inspektorin që akuzohen për korrupsion. Qetësor Gurra dhe Dritan Lelaj do të vijojnë të qëndrojnë në arrest me burg.

Ata u arrestuan një ditë pasi rreth 500 aplikantë iu nënshtruan provimit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.

Dyshohet se inspektori i ka premtuar pedagogut 4.000 euro për të marrë gradën nën-komisar dhe ka përdorur dokumente të falsifikuara.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back