Globi

Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës, reagon Boris Johnson

Shkruar nga Liberale
Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës, reagon Boris Johnson

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka komentuar armëpushimin e arritur në mes të Izraelit dhe grupeve palestineze.

“Unë mirëpres lajmet për një armëpushim në Izrael dhe Gaza. Udhëheqësit në rajon tani duhet të punojnë për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme për konfliktin izraelito-palestinez që parandalon terrorizmin, përfundon ciklin e dhunës dhe siguron një paqe të qëndrueshme dhe të drejtë”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH