Sport

Armando Duka konfirmon në detyrë trajnerin e Kombëtares

Shkruar nga Liberale
Armando Duka konfirmon në detyrë trajnerin e Kombëtares

Edy Reja do të trajneri i Shqipërisë përtej nëntorit pavarësisht kur firmoset kontrata e re. Armando Duka e ka konfirmuar këtë gjatë një vizite në Kukës

Reja do të jetë trajneri i ardhshëm i Shqipërisë, por se kur do ta bëjmë kontratën këtë s’e them. Duhet ta diskutoj me Rejan.

Ndërkohë në lidhje me stadiumin Arena Kombëtare, Duka u shpreh se pavarësisht se ende vijojnë punimet do jetë gati më 17 nëntor.

“Nga Kukësi të thuash që do të jetë gati Arena më pëlqen. Do të jetë gati sepse atje ishim dhe pas një vizite kuptuam se ka shumë punë për t’u bërë, por sigurisht që do të inaugurohet me Francën. Tashmë kemi ndarë edhe ftesat e kur ndajmë ftesat në shqiptarët e bëjmë dasmën me patjetër.”/Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH